Domů » Novinky » Letná

Letná

Abych úplně po konci starého roku nezlenivěl, hned první den nového roku aktualizuji galerii "Praha" snímky z Letné, která nabízí spoustu nevšedních záběrů Prahy, především spojením staré a nové architektury.

Zobrazení spousty detailů při záběrech teleobjektivem vyžaduje co nejčistší vzduch, který vytvoří přiměřeně silný, stejným směrem vanoucí vítr. Takový, aby zároveň nezvedal prach ze země a nerozvibroval stativ. Před příchodem studené fronty takové ráno nastalo.

Na první fotografii se mi podařilo zachytit optický klam, kdy barokní špička věže kostela sv. Salvátora zakrývá průčelí týnského chrámu tak, že se věže Týna zdají být natočeny vůči sobě v úhlu 45°. V dolní části obrázku je důkaz, že právníkům do fakulty teče střechou.

Na další z fotografií je námětem spojení pankráckého "Manhattanu" s věžemi staré Prahy. Tentokrát se při ideální čistotě vzduchu podařilo "zhustit" prostor mezi stavbami i díky absenci ranních vodních par.

Půl hodiny před východem Slunce se inkoustově zbarvené nebe zrcadlilo mezi mosty na hladině Vltavy. Téměř dvouminutová expozice vytvořila sametový povrch Vltavy a ze smíchovského pivovaru se kouří, jak se pivo vaří.

Ráno se povedlo a já už se těším na další teplé lednové dny.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace