Domů » Novinky » Genius Lucis

Genius Lucis

Krajina láká neustále všechny generace fotografů, kteří se snaží o její osobité ztvárnění. Přístupů k fotografování krajiny je mnoho. Od pohlednicového zobrazení „krásné“ oku lahodící přírodní scenérie, přes více subjektivní snahy autora vystihnout prožívané pocity při pozorování krajiny, po důraz na krajinný detail. Celkové vyznění fotografie je dosahováno pomocí rozličných postupů a (post)procesů. Dnes není nemožné vytvořit pomocí sofistikovaných programů dokonale esteticky působící obraz krajiny zcela bez reálné předlohy v pohodlí domova. Vždy se pokouším do vytvářených světelných instalací vložit střípky svého způsobu vnímání reálné krajiny a pocitů, které ve mne příroda vyvolává přímo při fotografování. Vystavované fotografie vznikly v uplynulých dvou letech při společných fotosetkáních s Michalem Hejnou. V hodinách mezi dnem a nocí jsme hledali způsob, jak vizuálně vyjádřit působení právě prožívaných myšlenek a nálad, které vyvolával genius loci. Skrze dlouhé časy otevřených závěrek fotoaparátů a s pomocí pečlivě řízených toků paprsků z rozličných světelných zdrojů jsme vytvořili kolekci, která zcela mění obraz reality.

Dne 30. června proběhla premiéra výstavy Genius Lucis v prostorách radnice v Moravské Třebové. K této příležitosti byl také vydán nástěnný kalendář na rok 2013, který si u mne můžete objednat za 300,- Kč.

Založil jsem také novou galerii, kde budu zveřejňovat další luminografické snímky. Těšit se můžete i na jiná témata kromě nyní zveřejněných českých krajin.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace