Domů » Novinky » Fotografie Prahy - výstava

Fotografie Prahy - výstava

V Praze se neustále něco mění. Můžeme fotografovat rušný život jako dokument doby. Probíhá zde většina významných historických událostí, které mění dějiny naší země. Naopak změnám příliš nepodléhá panorama Pražského hradu, věže Starého Města, pražské slavné i méně slavné mosty, malostranské uličky či rozkvetlý jarní Petřín.

Fotografie nejznámějších pražských pamětihodností zná jistě každý. Ti, kteří v Praze byli alespoň jednou na výletě, si přivezou podobné záběry. Vznikají jich ročně miliony. Objevují se stylizované v podobě log na všech možných výrobcích, znacích nebo v televizních záběrech. Úskalím je, že tyto motivy mnozí vnímají již jako kýč. Sice krásný, ale také podbízivý.

Při fotografování Prahy spojuji příjemné s užitečným. Užívám si osamělosti pražského chodce a zároveň se mohu plně soustředit na tvorbu vybraného záběru. Někdy více chodím než fotím a snažím se nalézat nové pohledy na stará témata. Co se týče počasí a doby, mnohdy při výpravě za záběry nepanují podmínky zrovna komfortní. Při fotografování klasických pražských motivů využívám zvláštních a neobvyklých světelných podmínek při změnách počasí. Fotografuji v méně turisticky atraktivních ročních a denních dobách, nejčastěji před východem Slunce a hledám neobvyklá a méně dostupná stanoviště. Fotografování Prahy je pro mne obvykle spojeno s neopakovatelnou atmosférou vánic, deště, barevných východů i západů Slunce a liduprázdnými památkami.

Partnerem této výstavy se stala Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky.

Přeji vám příjemný zážitek a děkuji za návštěvu výstavy.

Ivan Bumba - autor

VZP ČR - partner výstavy

Poslední lednový den se ve foyer a kinosále budovy VZP Na Perštýně 6 na území Prahy 1 konala vernisáž fotografií Prahy. Návštěvníci měli možnost zhlédnout tematický výběr barevných motivů z historického jádra Prahy.
Úvodního slova a představení projektu se ujal Ing. Pavel Doležal, ředitel ekonomického odboru RP Praha. Poté slovo předal autorovi, který hovořil o své fotografické tvorbě a jak jehodílo vzniká. Po promítnutí multimediální prezentace Ivana Bumby – Fotografie Prahy vylosovala z řad účastníků vernisáže Ing. Anna Hokůvová, ředitelka odboru pojistného a správy pohledávek, šťastnou výherkyni jedné fotografie dle vlastního výběru.

Výstava bude nyní putovat po pražských klientských pracovištích, počínaje pracovištěm Na Perštýně.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace